Міжнародний день дитячої книги!

 


Читання - уявний політ зі сторінки на сторінку

Дитяча література - явище доволі молоде. Першу "дитячу"  книжку видав Ян Коменський у 1658 році. Вона називалася "Світ чуттєвих речей у картинках". Це був підручник з латини з гравюрами. Узагалі до XVIIст. дітей виховували за Біблією, а читали вони переважно те саме, що й дорослі. Згодом на світ з'явилися "Робінзон Крузо", Даніеля Дефо та "Пригоди Гулівера" Джонатана Свіфта.

У "казковому" ж світі найбільш плідним було XIX ст., коли жив і творив найвідоміший казкар - Ганс Крістіан Андерсен. Він народився 2 квітня. І саме цей день більш ніж 160 років потому був визначений Міжнародним днем дитячої книжки.Ініціатором його створення була Міжнародна рада з дитячої книги (IBBY)


Щороку 2 квітня дитячим письменникам і художникам присуджують премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Її ще називають " малою Нобелівською премією". Окрім цього, проводять й інші тематичні заходи.До речі, тему обирають заздалегідь і щороку різну.

У 2021 році це - "Музика слів". До теми члени організації IBBY створюють тематичний плакат і пишуть послання дітям. У цьогорічному посланні йдеться про те, що слова можуть звучати в нашій уяві голосами і змахами крил птахів, шумом річок і водоспадів, тупотом копит різних тварин - слова запрошують нас танцювати. Коли ми пишемо самі, наші пальці ніби співають, а коли читаємо, у нашого розуму виростають крила.