20 березня - Всесвітній день казки

Це свято виникло за ініціативи Швеції в 1991 році.
Ці березневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Ка́зка — це народно-поетичний або писемно-літературний твір про передбачувано вигадані події чи осіб, іноді за участю фантастичних сил, який має повчальну мету.
Казки - це ігрові посібники для дорослих і дітей, що містять у собі сукупність настанов, які описують, зберігають і передають фіксований комплекс дій людини в його побутовій практиці. В них сформульовано інтегральне уявлення народу про сенс успіху людини та способи досягнення такого успіху.
Мистецтво казки полягає в тому, що вона гармонізує людину з навколишнім світом з одного боку, а з іншого - координує її в суспільстві, світі, вигаданому людьми. Казка нівелює страхи навколишнього світу і пояснює встановлену систему взаємних обов'язків і прав світу вигаданого, щоб вони своєю чергою не викликали страхів.

Казки. 
З самого дитинства казки супроводжують нас. Мами розповідають їх на ніч. Хлопчики мріють про скарби піратів, а дівчатка захоплено читають історії про принцес. Так давайте поговоримо трохи про цікаві казкові факти.
• Вінні-Пух отримав першу частину свого імені від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна, сина письменника Мілна.
• За однією з версій відома негативна героїня багатьох російських казок Баба Яга була винайдена від східного слова Бабай ага - злий пан.
• Основою для «Казки про рибака і рибку» Пушкіна послужила казка братів Грімм «Рибак і його дружина».
• Існує англійська народна казка - аналог російського «Колобка» - в якій головного героя звуть Джонні-пончик.
• Одна з версій виникнення Чеширського кота з «Аліси в країні чудес» звучить так: в графстві Чешир за часів Річарда III жив лісничий Кетерлінг, який люто посміхався, коли йому вдавалося піймати браконьєра.