Кожен літературний твір особливий і неповторний: він має своїх літературних героїв, сюжетні лінії та певні символічні предмети, які так чи інакше пов'язані з дійовими особами. Пропонуємо вам пограти у пізнавальний квест "Літературне бюро знахідок" та проявити талант справжніх детективів. Пройшовши всі етапи квесту і зробивши правильно усі завдання отримаєте подарунок-сюрприз! Тож розпочинаймо!
Блог шкільного бібліотекаря Олени Арделян КЗ "Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів" ЗОР
Мітки
- Бібліотечне життя
- Бібліотечні заходи
- Бібліотечні поради
- Візитка бібліотеки
- День народження
- Знай наших!
- Календарні дати; народні свята
- Краєзнавчі цікавінки
- Медіаграмотність
- Методичний кошик для педагога
- Мотиватори бібліотекаря
- Мультимедійні ігри; вікторини; тести; кросворди
- Поради батькам
- Презентації
- Самоосвіта
- Українська література
- Український якісний контент
- Українці пишаються
- Унікальна Україна
- Цікавінки про книги
- Читачі рекомендують
Роберт Шеклі (16.06.1928-09.12.2005), американський письменник, один із батьків-засновників західної наукової фантастики.
З самого дитинства Шеклі мріяв стати письменником. Йому подобалася творчість Р. Хайнлайна, А. Ван Вогта, Дж. Кольєра та ін.
Після закінчення середньої школи переїхав у Каліфорнію, де працював розсильним, буфетником, садівником. У 1946-1948 р служив в армії США в Кореї, де був редактором полкової газети.
Після демобілізації Шеклі повернувся в Нью-Йорк. Навчався в Нью-Йоркському університеті, одержав ступінь бакалавра мистецтв.
У 1970-ті рр. письменник багато подорожував, ходив під вітрилом, був редактором журналу «Omni» (Омні). Жив на Ібіці, а згодом в Лондоні. Лише в 1980 р. повернувся до США.
Перші літературні спроби Шеклі робив на ниві малої прози. Гумористичний, а подекуди сатиричний настрій його оповідань подобався редакторам науково-фантастичних видань. Він продавав свої оповідання всім науково-фантастичним журналам, таким чином було опубліковано кілька сотень його творів, причому більшість -у журналі "Galaxy". Нині кращі з них упорядковані у 13 збірок.

Найбільш відомі твори: романи «Корпорація” Безсмертя» (Immortality Inc., 1958), «Цивілізація Статусу» (The Status Civilization, 1960) і «Подорож в післязавтра» (Journey Beyond Tomorrow, інший переклад назви -«Ходіння Джоеніса», 1962); повісті «Обмін розумів», «Координати чудес» (Dimension Of Miracles) і «Квиток на планету Транай» (A Ticket to Tranai).
Співпрацював письменник і з такими мастодонтами світової фантастики як Г. Гаррісон, Г. Еллісон та інші.
Спільно з Р. Желязни їм була написана серія з трьох книг «Принеси мені голову прекрасного принца» (Bring Me The Head Of Prince Charming), «Якщо з Фаустом вам не пощастило» (If At Faust You Do not Succeed) і «П’єса повинна продовжуватися» (A Farce To Be Reckoned With).
Їм написані також три гумористичних детективних роману про приватний сищика Боба Драконіане: «Детективне агентство” Альтернатива» (The Alternative Detective), «Між Сциллою і Харибдою» (Draconian New York) і «Сома-блюз» (Soma Blues).




Також Р. Шеклі написав сценарій до 15 серій телевізійного шоу «Капітан Відео» та цикл п'ятихвилинних радіоновел «По той бік зелених дверей».
Роберт Шеклі також працював над сценарієм комп’ютерної гри «Netrunner».
У 1991 р. Роберт Шеклі був відзначений нагородою імені Даніеля Галлана (Daniel F. Gallun) за внесок в жанр наукової фантастики.

Запрошуємо до участі!
Завжди намагайтеся бути Лідерами! І в читанні також!
«Не сумуй і пам’ятай – коли буде важко, бери книгу і читай. Книги – друзі, які не вмирають», — так казав Конфуцій ще у середині VІ століття до н. е., а з цим досі погоджуються усі, хто любить книжку. Тож у перші дні літа ми оголошуємо черговий конкурсний старт.

Долучайтеся і ставайте лідерами в своїх областях під час проведення літніх читацьких перегонів у рамках VI Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання — 2023». Усі подробиці за посиланням: https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10737
Підписатися на:
Дописи (Atom)