Краєзнавча година «Територія легенд»

 Віртуальну подорож Хортицею для учнів 7-х класів підготувала бібліотекар-краєвед

Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва Чучко С.Ю. Цікава розповідь з головою занурила

дітей в таємниці Хортиці ( як з’явилася, звідки отримала назву..багато іншого)

Про особливий дух і благодать Хортиці хлопці і дівчата подивились невеличкі рілзи,

продемонстрували свої краєзнавчі знання відповідаючи на запитання вікторини.

Також поповнили свій багаж ерудиції знаннями про назви балок Хортиці, козаків

Молоднягу, Совуту, скелі острова, скарби хортицькі, стежку Кобзаря. Цей захід - гарне

доповнення до уроків історії стосовно нашого краю для наших вихованців.



Це цікаво...

 


А чи знаєте ви, що під час читання очі дивляться в різні сторони? Неймовірно, але факт! Під час читання наші очі дивляться на різні літери частіше, ніж на одну й ту ж саму, а саме: 53% часу очі дійсно дивляться на одну і ту ж букву, але 47% – на різні. При цьому лінії погляду можуть як розходитися, так і перетинатися. І хоча очі людини передають різне зображення, мозок все одно об'єднує їх в одну картинку. На думку вчених, читання є одним з найскладніших завдань для мозку. В цей час активізуються одразу 17 його ділянок!

Читання має особливий вплив на наш мозок. Фрази "ця книжка змінила моє життя" чи "після прочитання цієї книжки я вже ніколи не буду такою/таким, як була/був" не такі вже й пафосні. Як стверджують вчені, з кожним новим досвідом, новим враженням, новою емоцією, а значить і новою книжкою, – ми стаємо іншими людьми, з новими нейронними структурами та зв’язками, з новими знаннями. Отже, що дає нам читання?
Читання робить людей розумнішими й успішнішими, оскільки стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять, розвиває здатність до концентрації уваги, звичку замислюватися над прочитаним та критично сприймати інформацію. Читання також сприяє підвищенню інтелектуального рівня, розширенню словникового запасу, допомагає краще висловлювати та обґрунтовувати власну думку. Відчуваючи себе більш обізнаною у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах. Підвищується впевненість у собі. А ще книжка підвищує творчий потенціал, розвиває фантазію і може надихнути на створення нових проєктів, втілення в життя цікавих ідей, здійснення подорожей, допоможе знайти улюблене хобі. З'являється натхнення.
Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, читач розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей, їхні точки зору; вчиться аналізувати їхню поведінку, бачити не просто вчинок, але мотив вчинку, і зможе вибудовувати ефективну модель спілкування.
Звичка читати книги робить людей добрішими, розвиває здатність до співпереживання. Численні дослідження показали, що дорослі, які регулярно читають художню літературу, частіше займаються благодійністю й волонтерством. Читання – це ще й своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм.
Як за п'ять тисячоліть читання змінювалося, розвивалося та зрештою стало невід'ємною частиною нашого життя? Чи правда, що більшість найуспішніших людей у світі, як от американський президент Теодор Рузвельт, який встигав "ковтнути" книжку перед сніданком; чи Оноре де Бальзак, який прочитував роман у 200 сторінок за півгодини; чи засновник Microsoft Білл Ґейтс, який щотижня перегортає останню сторінку цікавого йому видання, та ще чимало інших визначних особистостей не уявляли і не уявляють свого життя без книжок? У чому таємниця їхнього супервстигання? Як відомо, таких результатів можна досягнути, опанувавши техніку скорочитання. Що ж це за техніка та які її методи? Про цікаві факти, пов’язані з читанням, про "лайфхаки" та золоті правила читання, а також поради як полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати, ви можете знайти в ціх книгах.

Буше, Ф. Книжка, яка допоможе полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати : для дітей і дорослих / Ф. Буше. – Київ : ВД АРТБУКС, 2019. – 112 с.
Глодзь, Г. Бустрофедон та інші. Коротка історія читання / Г. Глодзь. – Київ : Портал, 2020. – 80 с. : іл.
Камп, П. Прорив у швидкості читання. Книжка за день – це реальність / П. Камп. – Київ : Наш формат, 2019. – 336 с.
Пол, П. Як виховати читача / П. Пол, М. Руссо. – Київ : ВД ArtHuss, 2020. – 264 с. : іл.
Порхун, І. 27 причин читати книгу / І. Порхун. – Київ : ПП Агентство по розповсюдженню друку, 2016. – 88 с. : іл.
Соболевська, Ю. Книжка про читання : літературознавче дослідження / Ю. Соболевська. – Львів : ВД Старого Лева, 2014. – 176 с.

91-і роковини Голодомору..Як радянська влада замовчувала Голодомор? І хто першим розповів світу про цей геноцид? Україна пережила кілька хвиль штучних голодів: Голодомор 1932–1933 років, а також масові голоди 1921–1923 та 1946–1947 років. Ці злочини стали інструментом радянського режиму для знищення української ідентичності, культури та національної свідомості.


  Наймасовішим і найжорстокішим був саме Голодомор 1932–1933 років, він забрав життя понад 4 мільйонів українців. Влада довго приховувала масштаби цієї трагедії, однак зусилля журналістів, дослідників і свідків допомогли відкрити світові правду. На сьогодні низка країн офіційно визнала Голодомор актом геноциду, а пам’ять про його жертв зберігається на міжнародному рівні.









</

p>

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День гідності та свободи.

Це свято присвячене річниці відразу двох знаменних подій в українській історії - Помаранчевої революції та Євромайдану. Українці довели свою відданість демократії та європейським цінностям. І продовжують відстоювати ідеали свободи під час повномасштабної війни з московщиною.



>

Інформаційна година «Коли війна не лише в книжках»

Інформаційна година

«Коли війна не лише в книжках»

Захід для вихованців нашого закладу підготували бібліотекарі ЗОБД «Юний читач».

Четверокласники уважно і з інтересом слухали розповідь панянок Ольги і Оксани про книги, написані для дітей за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну: Денисенко Л. Діти повітряних тривог; Савка М.Залізницею додому; Русіна О. Тор - тракторець, що тягне танк; Шатохін О. Жовтий метелик;  Корешков О. Мій тато повернувся з війни.
Деякі книжки написані про реальні історії, реальних людей…Діти подивились невеличкі
відео про героїв книжок, буктрейлери, презентації. Також учні мали можливість наочно
ознайомитись з книжками на виставці, погортати комікс «Мій тато повернувся з війни», який неабияк зацікавив хлопців.

На таких зустрічах діти завжди дізнаються багато нового: що таке сайлентбук, мальопис
(комікс)..саме такими словами поповнився мовленнєвий запас дітлахів. «Тиха» книжка
(сайлентбук) Олександра Шатохіна «Жовтий метелик» зовсім без слів, лише з ілюстраціями.
І цього більш ніж достатньо, аби розповісти про війну і те, що вона по собі лишає, та про
життя, яке завжди перемагає. Захід був завершений на оптимістичній ноті завдяки дитячим мріям, які обов’язково збудуться.