Попри те, що свято не офіційне та не визнається жодним з урядів, його підтримують такі відомі організації, як американська кінокомпанія Hallmark Channel та міжнародне видавництво Scholastic Corporation, що спеціалізується на випуску коміксів. Свято було засноване у США та розповсюдилось по різних куточках нашої планети.
Багатьох шанувальників творів наукової фантастики цікавить, чому цей день відзначають 2 січня. Проте дата вибрана не навмання – саме в цей день у 1920 році народився відомий американський письменник, всесвітньо відомий автор науково-фантастичної літератури – Айзек Азімов. Під його авторством вийшли десятки творів, написаних у цьому жанрі. Найвідомішими з них вважаються збірник «Все про роботів», «Трилогія про Фундацію».Крім Айзека Азімова про себе також заявили наступні письменники:
Жуль Верн – саме цей автор є батьком наукової фантастики, адже він започаткував цей жанр. Він є автором захопливих пригодницько-фантастичних творів, таких як «Діти капітана Гранта», «80 днів навколо світу», «П’ять тижнів на повітряній кулі» та багато інших.
Герберт Веллс – один з найкращих та найвидатніших фантастів усіх часів. Його перу належать твори, які вже давно увійшли до класики світової літератури. Серед них неперевершені романи: «Невидимець», «Машина часу», «Перші люди на Місяці» тощо.
Артур Кларк зі своєю «Космічною Одіссеєю», яка була успішно екранізована та чудово зустрінута глядачами.
Френк Герберт – автор відомого циклу науково-фантастичних романів «Дюна», на основі якого були зняті декілька повнометражних фільмів та серіал. Як книга, так і її екранізації мають безліч прихильників. У своїх роботах автор торкається тем екології, еволюції, релігії, політики, виживання.
Рей Бредбері – письменник, перу якого належить безліч науково-фантастичних романів та новел. Найпопулярнішим його твором є роман-антиутопія під назвою «450 градусів за Фаренгейтом».
Вільям Гібсон є засновником кіберпанку – нового напрямку у жанрі наукової фантастики. В його творах високі технології тісно переплітаються з владою велетенських корпорацій, які керують світом. Маргінальні герої намагаються подолати режим олігархів в умовах соціального занепаду суспільства та надвисоких технологій. Яскравими прикладами таких творів є «Нейромансери», «Граф Нуль», «Мона Ліза овердрайв».