6 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день книжки. Припадає на перший четвер березня, зазвичай святкують у Великій Британії та Ірландії.

 

Книги — це дещо більше, ніж просто папір і літери. Це двері в інші світи, ключі до знань, друзі, що завжди поруч. Вони дарують нам емоції, відповіді на важливі питання та можливість бачити більше, ніж ми могли б самі.
Це те, що формує нас як людей і як націю. У найтемніші часи вони допомагали українцям зберігати свою ідентичність. У світлі моменти — надихали мріяти та будувати майбутнє.
Сьогодні ми не просто читаємо — ми ростемо. Розвиваємось. Вчимося бачити глибше, відчувати сильніше, діяти впевненіше.

Як цікаво поговорити з дітьми про боротьбу за права жінок? Передусім не згадувати, що 8 березня – це день жіночності, краси чи весни. Адже це Міжнародний день боротьби за права жінок. Такий статус цій даті присвоїла ООН ще в 1977 році, аби відзначати досягнення жіночих рухів на перетині ХІХ-XX століть, коли жінки боролися за рівні з чоловіками права. Як розповісти про цю сторінку історії учням різного віку? Які вправи та ігри допоможуть їм зануритися в історичний контекст та зробити власні висновки?

 

>

Весна… Її прихід це завжди свято. Свято оновлення , відродження ! А чи знаєте ви, що весна приходить до нас не лише з першим теплом та сонцем ? На початку весни 9 березня ми, українці, відзначаємо річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка!


Його погляд, обличчя, постать відомі кожному українцю і не тільки! По всьому світу знають цього видатного поета і художника.

Тарас Шевченко – національний герой, символ України. Його ім’ям названі населені пункти, вулиці, площі, заклади освіти, театри, парки, бібліотеки.
У світі налічується 1384 пам’ятника Тарасу Шевченко. На його честь названі , навіть, астероїд, мала планета, кратер на Марсі! Відомість прийшла до нього завдяки його поезії, яка славила Україну, його і нашу з вами Батьківщину! І коли зараз наша Україна в страшній небезпеці, коли стикає кров’ю, приспана лукавими і збуджена в огні, бореться за своє існування він разом з кожним із нас, він – частка кожного із українців! Його пророцтва відкривають нам свою справжню суть, його слова надихають на боротьбу!
ТАРАСОВА МРІЯ
"Поставлю хату і кімнату"
(Т. Шевченко)
Блаженна мріє, думонько-дитино,
Колисана ще з молодості літ!
Це ти йому курличеш журавлино
І зболеного кличеш в переліт.
На теплі води, на вишневі зорі,
Де над тополями Чумацький Шлях,
Несеш його, змордованого в зморі,
З Дніпра лелієш хатою в полях.
Вже й час йому спочити на порозі,
Схиливши в тиші вдумливе чоло,
Бо ж доста був затриманий в дорозі
І довго дуже дома не було.
Давно вже визрів терен з того болю,
Що упокоїв матір молоду.
Та й наче вже спокутав гріх за волю,
Муштрований в солдатському ряду.
…І він летить на отчу Україну,
За крила взявши пензель і перо.
Пора ж йому поставити хатину,
Щоб вікнами дивилась на Дніпро.
І щоб у тій маленькій благодаті,
В благословенному отім раю
Брати і сестри, на рідню багаті,
На долю не огнівались свою.
Отак щодня рятується думками,
Рвучи ланці полону самоти,
А нишком плаче, що наріжний камінь
Йому одному, ох, не донести.
Будує хату з мрії голубої,
На покуть слово ставить, слово-клич.
Візьми його, народе, стань собою
І сам себе в тім слові возвелич.
Сповий дітей вишневим первоцвітом,
Та не приспи те слово в сповитку,
Хай буде їм високим заповітом,
Насущним хлібом стане на віку.
Бо прийде час – усіх покличе Мати
І запитає кожного колись:
Чи не забув, з якої вийшов хати,
З якого слова всі ми почались?!
✍️Михайло Ткач
(1982)

8 березня – це день не про букети троянд чи тюльпанів, не про перемогу весни над зимою, це про боротьбу. Про тих, хто не боявся сказати: «Ми рівні й гідні більшого!» І сьогодні ми маємо не просто згадати про них, а й зрозуміти: ця боротьба ще триває

 

>